حواشی حذف هزینه افطاری دستگاه‌ها
۵ام اسفند ۱۳۹۶ جوانه دی ال

حواشی حذف هزینه افطاری دستگاه‌ها

 

به گزارش جوانه دانلود، در جلسه علنی دیروز مجلس و در حین بررسی بودجه ۹۷ تبصره ۲۰، محمدمهدی مفتح عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس پیشنهاد حذف پرداخت هزینه افطاری از محل بودجه عمومی دستگاه‌های کشور را داشت.

مصطفی ذوالقدر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مخالفت با این پیشنهاد گفت: از آقای مفتح تعجب می‌کنم. یکی از دستورات اسلام افطاری ماه رمضان است. در کشور‌های اسلامی مانند مصر یک خیابان سفره افطاری می‌اندازند. در تمام کشور‌های اسلامی بدین شکل است. چرا می‌خواهید چیزی را که از ابتدای انقلاب بوده حذف کند. از آقای مفتح می‌خواهم این پیشنهاد را پس بگیرند، اما سفره‌ها رنگارنگ نباشد.

علیرضا رحیمی به عنوان موافق این پیشنهاد خطاب به لاریجانی گفت: کاش پیشنهاد خودتان مطرح می‌شد و طی یک بخشنامه ابلاغ می‌گردید. پیشنهاد دکتر مفتح درست است و من وقت خودم را به آقای عثمانی می‌دهم.

محمدقسیم عثمانی هم در موافقت با طرح حذف هزینه‌های افطاری اظهارداشت: دکتر مفتح از روی دلسوزی این پیشنهاد را دادند. افطاری دادن مستحب است، اما نه از جیب مردم. ما حق نداریم از جیب مردم به عده خاص افطاری بدهیم. اگر می‌خواهیم افطاری دهیم باید کل ملت را دعوت کنیم، اما این افطاری از جیب مردم به یک عده خاص است.

در نهایت این پیشنهاد با ۱۱۲ رای موافق، ۳۵ رای مخالف و ۳ رای ممتنع به تصویب رسید.

 

 

 

 

منبع: اعتماد آنلاین

 

 


مطالب پیشنهادی