کشتی نیاز به مدیران ناتوان ندارد/ خواهشاً دنبال عوام‌فریبی نباشید




۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ جوانه دی ال

کشتی نیاز به مدیران ناتوان ندارد/ خواهشاً دنبال عوام‌فریبی نباشید.

به گزارش جوانه دانلود، بر این اساس علی اکبر دودانگه مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: معتقدم کسانی که به یزدانی خرم اطلاعات دادند یا توجیه نیستند یا قوانین روز اتحادیه جهانی کشتی را نمی‌دانند. اعتقاد دارم که شما هم نیازی نیست حرف‌های دروغ آن‌ها را تکرار کنید قوانین را باید بخوانید بعد اظهار نظر کنید.

مربی سابق تیم ملی در ادامه تاکید کرد: قانون گذشته فیلا با اتحادیه جهانی امروز فرق کرده چرا که در گذشته اعلام کردند با مجوز پزشکی می شود کشتی نگرفت، اما امروز دیگر اجازه نمی دهند همچون سابق با ارائه گواهی پزشک کشتی نگرفت. 

دودانگه در ادامه تأکید کرد: شما در دورانی که ریاست فدراسیون کشتی را بر عهده داشتید فقط به دنبال تحقیر کردن بزرگان ورزش اول بودید. چرا که حمید سوریان یکی از نوابغ کشتی ایران و جهان زمانی که پیش شما آمد حتی به خود اجازه ندادی از روی صندلی بلند شوید پس بهتر است دیگر به دنبال ریاست فدراسیون پر افتخار کشتی ایران نباشید.

مربی سابق تیم ملی در ادامه تاکید کرد: شما در دوران ریاست خود دنبال تخریب کردن خانواده کشتی بودید. بنظرم قحط الرجال نیست که شما بیایید بار دیگر بر کشتی ایران ریاست کنید اگر خوب بودید مطمئنم مسئولان وقت ورزش از شما بیشتر استفاده می‌کردند. با کدام عوامل دیپلماسی با مسئولان وقت کشتی دنیا ارتباط داشتید چرا دنبال این هستید از آب گل آلود ماهی بگیریید.

شما با کدام رزومه کاری در کشتی دنبال مدیریت ورزش اول و پر افتخار کشور هستید. اجازه بدهید مدیریت این رشته در دست اهلش بماند. کشتی آنقدر بدبخت نشده که خودتان را در حد رسول خادم بدانید. 

 

دنبال عوام فریبی نباشید

دودانگه گفت: شما در دوران ریاست خود اصلا دیپلماسی نداشتید. نماینده شما هیچ ارتباط تنگاتنگی با مسئولان فیلا نداشت، برای مثال یک بار خود من شاهد بودم آندر داور ترکیه‌ای که از اعضای فیلا بودند این اجازه را به نماینده شما نمی داد حتی نزدیکش بشود، پس خواهشا دنبال عوام‌فریبی نباشید.

جهت اطلاع میگویم که بدانید ۸-۹ سال است مجوز پزشکی، برای کشتی نگرفتن با کشتی گیران اسرائیل گرفتیم، اما الان دیگر مسئولان اتحادیه جهانی کشتی قبول نمی‌کنند.

علی اکبر دودانگه در ادامه گفت: واقعا جای تاسف دارد که آقایان اصلا  اطلاعاتشان به روز نیست، ولی اظهار نظر می‌کنند خواهش می‌کنم یک مقدار اطلاعات را بالا ببرید چرا که در گذشته اسرائیل ۱ الی ۲ کشتی گیر روانه مسابقات می‌کردند، اما الان به این نتیجه رسیدند در تمام وزن‌ها کشتی‌گیران روسیه و گرجستانی را به خدمت بگیرند و با این کار ضربه به تیم ایران بزنند.

وی تاکید کرد: امیدوارم شما که خودت را مدیر قابلی در مدیریت بحران می دانید با مشاورانتان بیشتر روی گفته‌های رسول خادم تمرکز کنید. چرا که خادم دنبال این نیست کشتی‌گیران ما با اسرائیل روبرو شوند بلکه سخن او این است که برای جلوگیری از تعلیق کشتی بصورت دیپلماسی از طریق وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به دنبال راه حل باشیم تا مشکلات برطرف شود.

سر مربی سابق تیم ملی بیان داشت: رسول خادم با توجه به کارنامه درخشانی که در طی این چند سال به عنوان مدیر ورزش اول کشورمان داشت نیازی به جایگزین ندارد او فرد کار کشته و صاحب اعتباری است و بار دیگر می‌تواند ناجی ورزش اول کشور باشد به همین دلیل از خانواده بزرگ کشتی تقاضا دارم دست به دست هم دهند و فارغ از اختلاف سلیقه به دنبال این باشیم نه تنها از رسول خادم بلکه از ورزش ایران و رشته پر افتخار کشورمان کشتی دفاع کنیم.

دودانگه در ادامه تاکید کرد: از روزی که رسول خادم در واقع استعفای خودش را اعلام کرد خانواده بزرگ ورزش اول کشورمان نگران آینده این ورزش شدند. چرا که خادم از همه اعتبارش گذاشت تا بتوانند ارزش و اعتبار دیگری به ورزش اول کشورمان بدهد و در طول چندین سالی که مسئولیت این ورزش را داشت عملا این موضوع راثابت کرده است.

حضور وی در بین اعضای اتحادیه جهانی کشتی به موفقیت تیم کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در میادین مختلف آسیایی، المپیک و جهانی کمک کرد و عملکرد مثبتی داشت، اما متاسفانه امروزه می‌بینیم بعد از اینکه وی به دلایلی استعفا داد و کناره گیری کرده است، شماری از افرادی که در حد و اندازه‌های ورزش اول کشورمان نیستند دنبال ریاست این ورزش هستند.

وی گفت: مطمئن باشید رسول خادم تنها نیست و نخواهد بود چرا که او از همه اعتبارش برای موفقیت ورزش کشتی کشورمان گذاشته است.
 بر این اساس ما هم وظیفه خود می‌دانیم از او حمایت کنیم، اما متاسفانه بعضی از آقایان با تفسیر‌های غلط حرف‌های خادم را به بیراهه کشاندند.

دودانگه اظهار داشت: از مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک تقاضا داریم گول حرف‌های غلط کسانی را که در گذشته رزومه کاری شان مشخص است نخورند. بلکه اگر به دنبال شخص و یا فرد خاصی هستید مطمئنا رزومه کاری رسول خادم در کشتی بر هیچ کس پوشیده نیست کار‌های زیربنایی که وی انجام داده مطمئنا در آینده بیشتر به چشم خواهد آمد.

بنده معتقدم مسئولان وزارت ورزش شرایط را فراهم کنند تا بار دیگر سکان هدایت ورزش اول کشور به خادم سپرده شود چرا که وی در مدیریت کاری اش همچون دوران قهرمانی فردی موفق بوده است و عملکرد کاری او در واقع مورد تایید خیلی از صاحبنظران و کارشناسان هم قرار گرفت.

دودانگه در پایان گفت: امیدوارم امروز مسئولان محترم هیئت‌های کشتی استان‌های کشور در جلسه‌ای که با نمایندگان وزارت ورزش و جوانان دارند با اتحاد و همدلی آن‌ها را مجاب کنند که خادم خدمتگذار بی ریا کشتی را به خانواده خود برگردانند تا نقشه منتقدین غیر منصف را نقش بر آب شود.

 

 


مطالب پیشنهادی